ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Omurgalı Olmak Lazım !

- +

Omurgalı olmak lazım !

Kıymetli memur kardeşlerim ve meslektaşlarım;
Sendikacılıkta sınıfa kalmış memuru kendi istikbaline feda etmiş, 600 TL seyyanen zam deyip %1 garabetiyle neredeyse sadece kendi üyelerinin istifalarının önüne geçme gafletiyle yoğrulan MEMUR-SEN’ in oltasına takılmayalım !

600 TL seyyanen zam alınsaydı 6 milyon memur bundan yararlanacaktı. Belki hükümet 300 TL seyyanen zammı kabul edecekti.

Ancak MEMUR-SEN in yapmış olduğu %1 teklifiyle Sayın Bakan fırsatı ganimete çevirerek sadece 2 milyon memuru ilgilendiren bir karara imza atmış ve diğer 4 milyon memurumuz saf dışı bırakılmıştır. Sendikalı, sendikasız memur adaletsizliği yetmemiş gibi birde % 1 garabetiyle beraber sendikalı memurlar arasında da haksızlığa sebebiyet verilmiştir

Bu hadisenin tek değişmez adı vardır oda net olarak şudur ;

Sendikacılık mecrasından uzaklaşıp MEMUR SEN’ in ömrünü biraz daha uzatmak için memurlar arasında yapılan bir adaletsizliktir.

Yaklaşık 2 milyon mevcutları olan Askerimiz ve Polisimiz ‘de Devlet Memurudur ! ve kendilerinin sendika kurma hakları bile yoktur.
Yazıklar olsun diyoruz ki böyle bir adaletsizliğe susup evet dercesine tepki göstermeyenlere , meslektaşlarının seyyanen zam mahrumiyetine göz yumanlarada yazıklar olsun ! 80 TL’ den
dolayı sendikasından istifa edip bu adaletsiz uygulamaya destek verenlere !!!

DİYANET BİR-SEN Hakkın ve Haklının Gür Sesi’dir dedik ve işte biz yine buradayız. Ancak haksızlıklara göz yuman, seyirci kalan, para pul makam hesabı peşinde olanlar; bizim işimizin ne kadar önemli olduğunu ve çok daha çalışmamız gerektiğini bize hatırlatmışlardır.

Bizler makam, para, şan ve şöhret demedik ! KURAN, SÜNNET, VATAN ve BAYRAK dedik ve yine oradayız. Yanımızda olanlara selam olsun.
Selam ve dua ile kalın sağlıcakla

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.