ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

ORDU’YA HAKARET ETMENİN BEDELİ AĞIR OLMALIDIR

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Milletimizin göz bebeği Ordu’ya hakaret eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınayarak “derhal özür dile”, dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın katıldığı bir televizyon programında “Devletin ordusu Katar’a satılmış” sözlerine sert tepki gösteren Türüt şöyle dedi:

“CHP’nin Milletimize hakaretleri ilk değil. Milletvekilleri gün geçmiyor ki devlete ve devletin organlarına hakaret etmemiş olsun. Türk Ordu’sunun 2 bin yıllık tarihi geçmişi var. Dünyaya hükmetmiş olan böylesine güçlü ve güzide bir kurumu aşağılamak, yıpratmaya kalkmak aymazlıktan başka bir şey değil. Ali Mahir Başarır’ı sarfettiği sözleri nedeniyle şiddetle kınıyorum. Türk Milletinden ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden derhal özür dileyerek istifa etmelidir.

Tank Palet Fabrikasının Katar’a satıldığı yönündeki CHP’li vekillerin iddialarını Sayın Cumhurbaşkanı defalarca yalanlamıştır. Devletin önemli organlarının Katar’a peşkeş çekildiği şeklinde algı oluşturmaya yönelik bu çabaların, yalanların ve iftiraların bedelini CHP acı bir şekilde ödeyecektir! Ali Mahir Başarır’ın televizyon programında “Cumhuriyet tarihinde devletin ordusu ilk kez Katar’a satılmış…” sözleri çirkin bir iftiradır. Bu tür yalan ve iftiraların hiç kimseye faydası olmaz ancak toplumu gerer ve kutuplaştırır. CHP’li Vekilin bu sözleri Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamaktır. Kahraman Ordumuza yönelik ahlaksız ve seviyesiz bu ifadeyi kabul etmemiz mümkün değildir. Bu tür ifadeleri kullanmak bir vekile yakışmıyor. Türk Ordusuna şuursuzca saldırılmasına da bir anlam veremiyoruz. Bu nasıl bir zihniyettir ki toplumda infial uyandıracak şekilde zehirli dil kullanılabiliyor. Türk Milletinin değer yargılarına şuursuzca saldırılmasını affedemeyiz. Çünkü milli ve manevi değerimiz olan, milletin ruhuyla bütünleşmiş gözbebeğimiz olan bir kuruma aşağılamak ve yıpratmaya çalışmak kadar kötü bir şey olamaz. Milletin göz bebeği olan Ordumuza hakaretin bedeli en ağır şekilde cezalandırılmak olmalıdır.  Herkes bilsin ki Ordu’muza saldıranların başı ezilir!

Siyaset kurumu ülkeye hizmet etme kurumudur. Milli ve manevi değerlerimize hatta kurumlarımıza saldıranlar siyaset yapmıyor, aksine bilinçli olarak toplumun gözünde önemli değerlerimizi yıpratmaya çalışıyorlar. Böyle karanlık ve zehirli bir düşünceyi aleni şekilde ortaya atanlar, bunların peşinden gidenler, bu düşünceye hizmet edenler acınacak halde olduklarını görmelidirler. Türk Milletinin değerlerine saldıranlar ajan mıdır? Kime veya kimlere hizmet ediyorlar? Bunlara tavsiye edebileceğimiz tek şey millete karşı samimi olmaları ve akıllarını başlarına almalarıdır. Bu tür söylemleri millet olarak lanetliyoruz ve milletin temsil edildiği Meclis çatısı altında görmek istemiyoruz. Derhal soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının duyarlılığına da ayrıca teşekkür ediyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.