ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

RAMAZAN AYINDA YAPILAN HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Siirt’in Eruh ilçesinde hainlerin üs bölgesine saldırmasıyla 6 korucunun şehit olması, 3 korucu ve 4 askerimizin de yaralanmasıyla ilgili basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı.

Vatan hainlerinin Siirt’in Eruh ilçe kırsalında ağır silahlarla gerçekleştirdiği hain saldırının Ramazan-ı Şerif ayında yapılmasının manidar olduğuna dikkat çeken Türüt, ateist ve Müslüman Türk’ün dini değerlerine karşı saygısızlığıyla bilinen PKK’nın bugüne kadar Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere pek çok konularda dini değerlerimize karşı saldırılarda bulunduğuna dikkat çekerek şöyle dedi:

“Öncelikle hain saldırıda şehit olan korucu kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Halen yaralı olarak hastane de tedavi gören korucularımıza ve askerlerimize de Allah’tan şifa diliyorum.  Cenabı Allah’ın ayeti kerime de belirttiği gibi “onlar ölmedi.” Onlar daime kalbimizde yaşayacaklardır. Şehitlerimiz, bu mübarek Ramazan-ı Şerif ayında Rabbimizin katında iftarlarını açmışlardır. Onlar sonsuza kadar saygıyla anılacaktır.

Kalleşlik sonradan kazanılan bir özellik değil, aksine insanın kanında olan bir özelliğidir. Kanı bozuk olandan her şey beklenir. PKK’da bu özelliklerin her türlüsü mevcuttur. Özellikle Ramazan ayını kana bulamalarının altında yatan gerçekler; Müslüman Türk düşmanlığı, dini inanç düşmanlığı ve Türkiye’nin ekonomik olarak büyüyüp kalkınmasını önlemek, kaos meydana getirerek halkımız arasında korku ve panik oluşturmak, bin yıldır kardeşçe yaşayan insanlar arasında çatışma çıkarmak suretiyle birlikte yaşama arzumuzu yok etmeye yöneliktir. Vatan hainleri bilmelidirler ki, bu milletin birlik ve beraberliği ilelebet sürecek, birlikte yaşamalarına hiçbir güç engel olamayacaktır. Şunu bilsinler ki, bu hainlerin her saldırısı bu milleti birbirine kenetlemektedir. Çözülmüyor, aksine birbirimize bağlanıyoruz. Bu millet biliyor ki, hem içeride hem dışarıda işbirlikçi hainlerin kirli oyunları tutmayacak, bu emellerine asla ulaşamayacaklardır. Bu millet sağduyulu, sabırlı ve daha güçlü olarak devletinin yanında yer almaya devam edecektir. Hainler ve onların para babaları bilsinler ki, bu aziz millet kendilerine yapılan hainliği, kalleşliği ve ihaneti asla unutmayacaktır.

Bu hain saldırının arkasındaki malum emperyalist devletleri ve bu kalleşliği yapan hainleri şiddetle kınıyorum. Bu mübarek Ramazan ayını kana bulayanları Allah lanetlesin. Kalleşçe şehit edilen korucu kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı korucu ve askerlerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Cenabı Allah cümle Müslümanları hainlerin ve kalleşlerin şerrinden korusun.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.