ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

SAKARYA’DAKİ PATLAMA HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 3 Temmuz’da Sakarya’nın Hendek ilçesindeki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından, patlayıcıların imhası için eski ve kullanılmayan bir taş ocağına taşınarak kamyondan indirildiği sırada meydana gelen ve 3 askerin ve 8 sivilinde yaralanmasına neden olan olayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında, Hendek ilçesinde meydana gelen patlama da şehit olan askerlerimizle, yaralanan sivil vatandaşlarımız için üzgün olduğunu belirten Türüt şunları söyledi:

“Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrasında, arta kalan patlayıcıların imhası için taşındığı kamyondan indirildiği sırada meydana gelen patlama nedeniyle, görevlendirilen jandarma ekibinden 3 askerimizin şehit olduğunu ve 8 kişinin de yaralandığını öğrendik. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum.

Üzücü olayın, patlayıcıların indirildiği sırada meydana geldiği yetkililer tarafından ifade ediliyor. Sayın İçişleri Bakanımız adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Olayda bir ihmal olup olmadığı ortaya çıkacaktır, ancak bizim temennimiz hiçbir şeyin gizli tutulmaması ve kamuoyunun açıkça bilgilendirilmesinden yanadır.

Milletimiz, 3 Temmuz’da meydana gelen patlamanın acısını ve şokunu hâlâ üzerinden atamamışken meydana gelen bu ikinci patlama ile sarsıldı. Çok üzüntü verici ve hepimizi derinden yaralayan bu patlama nedeniyle başta şehit olan askerlerimize ve 3 Temmuz günü hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyor, yaralanan vatandaşlarımıza ise acil şifalar temenni ediyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi bu tür vahim kazalardan, olaylardan, üzüntülerden ve gözyaşlarından korusun.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.