ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Sayın Cumhurbaşkanım

- +

Sayın Cumhurbaşkanım
Diyanet İşleri Başkanlığımız da ciddi derecede Din görevlisi açığı bulunmaktadır. 2021 yılı açıktan atanacak Din Görevli sayısı en az 15 bin olmalıdır. Yaklaşık olarak 35 bin Din görevlisi açığı bulunmaktadır.
Din Görevlileri bu Ülkede Milletimizin her derdine deva olacak şekildedir.
Yeri geldiğinde;

-Din görevlisi,

-Asker,

-Polis,

-Bekçi,

-Doktor,

-Afat elamanı ,

-Öğretmen,

-Kanaat önderi,

-Rehber olmuştur.

Doğumdan mezara kadar Şanlı milletimizin maddi ve manevi her alanda hizmetinde olan minarelerden sala ve ezanlarıyla, minberde hutbe, kürsüde nasihatlerle aydınlık yarınlara ışık tutan hizmettir.
Cuma, Cenaze, Bayram, Düğün, Tören, merasimler derken mutlulukları teşvik edip paylaşırken acılarda teselli kaynağı olup milletimizin moralini yüksek tutan çok ulvi ve muhteşem bir hizmet vermektedir.
Zaman kaybetmeden Din görevlisi açığı hızlı bir şekilde kapatılmalı ve bir an önce kadro ilanı ve hazırlıklar başlatılmalıdır.
Diyanet Bir – Sen olarak her konuya vakıf olup Din ve Vatan için olması gerekeni hatırlatan ve takip eden bir anlayışla çalışıyoruz.

Maalesef ki gün öğrendiğimiz Acı haberde ;
Kuzey Irak’ta yapılan operasyonda şehit düşen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Çalım askerlerimize rahmet yakınlarına sabır milletimize başsağlığı ve metanet diliyorum. Yaralı askerlerimize sağlık ve şifa dilerken cephedeki kahraman askerlerimize zaferler diliyorum.

Selam ve Dua ile kalın sağlıcakla

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı
Hasan TÜRÜT

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.