ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Bizden Haberler

Diyanet Bir-Sen

“ŞİMDİ HZ. OSMAN EFENDİMİZE, ECDADIMIZA VE AHLAKIMIZA SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR”

- +

 Neftlix isimli sitenin 24 Nisan’da yayınlayacağı “AŞK101” isimli film için tepkiler sürüyor. Diyanet Bir-Sen Yozgat Bölge Başkanı Murat Orhan, “Dünyayı kasıp kavuran yüz binlerce insanın ölümüne neden olan şu zor zamanda bile, İslam dini ile uğraşmaktan geri durmuyorlar” diyerek tepki gösterdiği filmin gösterimi için şunları söyledi:

“Ramazan ayının ilk günü Neftlix isimli sitede yayınlanması planlanan dizide “Osman” isimli karakter ile cinsel sapıklıklar normal bir tercih olarak gösterilmeye çalışılıyor. Üstelik İslam dininin haya timsali Hz Osman efendimizin ismi kullanılarak bunlar yapılacak.

Bizler müslüman olarak asla buna müsaade etmeyeceğiz. Necip milletimizin ahlakıyla, İslam dininin ahlakı ile dalga geçercesine üç beş tane kendini bilmez çapulcunun, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ahlaksız olmasına sebebiyet verecek bu dizinin yayına girmesini kabul etmiyoruz. Bu diziye karşı kulaklarımızı tıkamamız, millet ve toplum olarak seyirci kalmamız imkânsızdır.

Yayınlanacak olan dizinin, İslam büyükleri ile dalga geçmekte olup toplum üzerinde ciddi tahribatlara yol açacaktır.  Dijital yayın platformu Neftlix, İslam âleminin kutsal ayı olan Ramazan ayının ilk günü, 24 Nisan’da,  LGBT dizisini izleyicilerine sunacak. ‘Aşk101’ isimli dizi, bazı dizilerde olduğu gibi eşcinsellikle ahlaksızlığı normalleştirme ve İslam’la dalga geçme çabasıdır. Üstelik bu dizideki karakterin adı ‘Osman’dır. Osman hem efendimiz damadı ve İslam’ın dört büyük halifesinden biri, hem de Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ismidir. Osman isminin bu şekilde kullanılması, İslam kültürüyle ve milletimizin değerleriyle asla bağdaşmamaktadır.  Çünkü bu dizi, açıkça İslam büyüklerimizle ve kültürümüzle dalga geçmektedir. Bu dizi, toplumda aile mefhumuna zarar vereceği gibi, gençlerimizin üzerinde büyük bir travma bırakacaktır. Bu dizinin yayınlanmasının şeytani üst aklın bir projesi olduğunu görüyor ve açıkça kınıyoruz.

 Her şeyi Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklememeliyiz. Bizler de bu toplumun birer neferi olarak gerekli hassasiyeti gösterdiğimizi ifade ediyor ve devlet büyüklerimizden 24 Nisan’da yayınlanacak olan, toplumun sinir uçlarına dokunacak dizinin yayına girmemesi hususunda gerekli adımların atılmasını bekliyoruz.

Topluma eşcinsellik mesajları veren dizinin, RTÜK tarafından yasaklanması gerektiği açıktır. Bu dizinin Ramazan ayının ilk gününde yayınlanması halkı yüzde 99 Müslüman olan bir ülke de çekirdek aileyi ve aile bireylerinin alt yapısını temelden sarsacağı bir gerçektir. Ahlak ve İslam kültürünü bozmaya yönelik olan bu dizinin yayınlanması halinde telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşılaşılacağımız kaçınılmazdır.  Bir görevi de bu toplumun ahlakını bozulmasına sebebiyet veren yayın organlarını kaldırmak olan RTÜK’ün bir an önce bu olaya el koymasını ve dizinin yayınlanmasının engellenmesini arzu ediyoruz.”

Geçmişte de bazı kavimlerin cinsel sapıklık içerisinde olduğunu vurgulayan ORHAN, “Hazreti Lut (Aleyhi Selam) Sodom halkına Peygamber olarak gönderildiği zaman, halkı eşcinsellik (homoseksüel) denilen cinsel sapıklık içindeydiler. Bu nedenle Hz. Lut onlara ‘Siz gerçekten en çirkin bir fuhuşiyat (eşcinselliği) yapıyorsunuz. Sizden önceki âlemler de bir tek kişi bu işi yapmamıştır.’ (Ankebut.78) diyerek uyarmıştır.” Dedi.

Orhan, sözlerine şöyle devam etti: “Adetullah gereği azabın gelmesi; hak ile batılın, inanç ile küfrün, kuru ile yaşın Coronavirus misali her tarafı saracağını, toplumun her bir ferdinin ahlaken çökmesine ve helak olmasına sebep olacaktır.

Hayâ abidesi, aile kalesinin kumandaları olan Yusuflarımızı, Efendimizi Ezvac-i Tahiratını, ecdadımızı ve onları örnek alan dünyadaki cennetin müessislerini hürmetle selamlıyorum. Yetkililerin, İslam’la bağdaşmayan bu tür dizileri ekrana taşıyanlara karşı hızlı bir girişimle erişim engeli getirmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor ve tüm duyarlı kardeşlerimizden bu konuda elinden geleni yapmasını bekliyorum.”

MURAT ORHAN

DİYANET BİRSEN

YOZGAT BÖLGE BAŞKANI

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.