ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

SINAV YER VE TARİH BİLGİSİ AÇIKLAMASI

- +

Hayırlı Olsun

DİB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamayla 2020 Yılı 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavı Yer ve Tarih bilgisini paylaştı.

Duyuru üzerine Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Kumaş basın açıklamasında bulundu.

Başkan Vekili Kumaş yaptığı açıklamada, güzide kurumun vatana ve millete daha faydalı olabilmesi için ülke genelinde boş olan kadroların acil bir şekilde doldurulması gerektiğini dile getirdi.

Kumaş açıklamasına şöyle devam etti: “Altın değerindeki kurumumuzda yine altın değerinde olan yeni görevlilerimiz mülakatın ardından göreve başlayacaktır. Yeterli miktarda kadro tahsis edilmemesine rağmen aramıza yeni katılacak olan arkadaşlarımız kurumda yeni bir heyecanın ve başarının oluşmasına önemli katkı sağlayacaklardır.

Geç kalınmasına rağmen mülakat tarihinin açıklanması var olan eksikliğin giderilmesi için önemli bir adımdır. Mülakata girip başarılı olacak olan görevlilerimizin sıkıntısız bir şekilde göreve başlamalarını dilerim. Yeni atamaların yapılacak olmasına rağmen kurumumuzda 30 bine yakın kadro açığı bulunmaktadır. Bu kadro açığı 2021 yılı içerisinde kapatılmazsa daha da artacak ve vatandaşların taleplerine cevap vermekte sıkıtılar oluşacaktır. Var olan kadro açığı için ilgili birimlerle iletişimimizi sürdüreceğiz.”

Başkan Vekili Kumaş açıklamasını şöyle tamamladı: “Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevlilerimiz, devletimizin birer temsilcisidir. Devletimiz, ülkemizin en ücra köşesindeki birçok köy veya mahalleye ancak Din Görevlileriyle ulaşabilmektedir. Bu sebeple kadroların boş bırakılması olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Konuya bu hassasiyetle de bakılmasının gerektiğine dikkat çekerim.”

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.