ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

TEDBİRLER ARTIRILSIN

- +
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, MEB’in aldığı yanlış kararların Sayın Cumhurbaşkanı’nın zamanında aldığı kararla telafi edildiğini söyledi.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Covıd-19 salgın hastalığının artması üzerine getirilen tedbirlerin yerinde ve zamanında alınan bir karar olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili pembe tablolar çizerek milyonlarca öğrencinin sağlığını tehlikeye attığını belirten Türüt, gelinen nokta da Sayın Selçuk’un yanıldığının ortaya çıktığını ifade ederek şunları söyledi:

MEB Sayın Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde Covıd-19 salgın hastalığının okula gelmeyen öğrenci ailelerinde daha fazla olduğunu, söyledi. Salgın hastalık tehlikesi geçmemişken ve üstelik artma eğiliminde iken yüz yüze eğitimin başlatılması büyük bir hataydı. ‘Tedbirlerin artırıldığını, okulun en güvenilir yer olduğunu’ söyleyen Sayın Bakan yanılmıştır. Okullardaki eksikliklerin sorumluluğunu üstüne alan ve bir sorun varsa ‘bu benim sorunumdur’ diyen Sayın Selçuk, bu dönemle ilgili yanlış karar aldığını kabul ederek çocuğunu okula göndermeyen aileler de hastalığa yakalanma oranının fazla olduğuyla ilgili açıklaması nedeniyle halktan özür dilemelidir. Çocuğu okula giden velilerin çocuklarının sağlığını riske atmak gibi bir lüksü olamaz. Eğitimi sürdürülebilir kılmak istiyorsanız öncelikle alt yapıyı sağlıklı şekilde hazırlayın. Televizyonu, bilgisayarı, interneti olmayan aileler var. Çocukların sağlıklı bir şekilde eğitim almalarını sağlayın ve Milli Eğitim Bakanı olarak eğitimde kaliteyi artırın. Bakanlığınızı eleştirenleri ‘Belirli vakalar üzerinden zorlama yorumlar yaparak bir istismar zemini hazırlamak’la suçlamayın! Öğretmenlerin çocuklara iyi davranmaları hastalığa yakalanmalarına engel olmuyor. Milli Eğitim Bakanı hem öğretmenlerin hem de çocukların sağlığını düşünmek zorundadır.

MEB Sayın Ziya Selçuk, bu dönem yüz yüze eğitimin başlatılmasıyla ilgili yanlış karar almıştır. Salgın hastalığının arttığı bu dönemde alınan bu karar son derece yanlıştır. MEB Sayın Selçuk’un bir televizyon kanalında çocuğunu okula göndermeyen ailelerin daha fazla hastalığa yakalandığını söylemesi talihsiz bir açıklamadır. Makamı ne olursa olsun yetkililerin sorumluluklarını bilmesi ve vatandaşın aklıyla adeta alay eden açıklamalardan kaçınması gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımız zamanında müdahale ederek Milli Eğitim Bakanlığının yanlışını düzeltmiştir. Olumlu ve zamanında bir karar alınarak çocuklarımızın sağlığına öncelik verilmiştir. Kendisine teşekkür ediyor, tedbirlerin artırılması yönündeki düşüncelerimizi dikkatine sunmak istiyoruz.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.