ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Türk Polis Teşkilatının 175. Yılı Kutlu Olsun

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Türk Polis Teşkilatının 175. Yıl dönümünü kutladı.

“Gece gündüz özverili bir şekilde görev yaparak halkımızın can ve mal güvenliğini koruyan Türk Polis Teşkilatımıza şükranlarımızı sunuyoruz,” diyen Türüt, şunları söyledi:

“Türk Polis Teşkilatının 175. Yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında tüm polislerimizin haftasını ve teşkilatın kuruluşunu kutluyor, ayrı ayrı tebrik ediyorum. Polisimiz her zaman her şartta ve günde halkımızın yanında olan en iyi dosttur. Yaz kış demez, gecesine gündüzüne bakmaz, sadece insan değil, hayvanları, yeri geldiği zaman ağaçları, kuşları bile korur. Bu sayede huzurumuz ve güvenliğimiz sağlanır.

Dünyada en başarılı teşkilat Türk Polis Teşkilatıdır. Kurumsal olarak disiplinli, ferdi olarak bayrak, vatan, millet ve inancına bağlı olması nedeniyle başarılıdır. Bugün bile coronavirüs salgınında görev alarak halkının yanında olduğunu göstermiştir. Kurumların görevlerini huzurlu bir şekilde yapabilmelerinin teminatı da polisimizdir.

Yıllardır terörizme karşı mücadele eden, bu uğurda sayısız şehit veren Türk Polis Teşkilatının milleti için tüm varlığıyla çalışmasına devam ettiğini görmek bizleri onurlandırıyor. Birçok ülkenin kuruluşundan daha eski bir geçmişe sahip olan Türk Polis Teşkilatı bugüne kadar devletimizin bekası ve milletimizin huzuru ve güvenliği için çalışmış, büyük bir fedakârlıkla hizmetini sürdüre gelmiştir.  Geleceğimize güvenle bakabiliyorsak polis teşkilatımızın sayesindedir. Allah, polisimizi korusun, onların ayağına taş değdirmesin. Türk Polisi milletimizin kahramanıdır. Bu vesileyle Türk Polis Teşkilatının 175. yılını kutluyor, polis haftası nedeniyle fedakâr polislerimize Allah’tan sağlık, huzur ve başarılı çalışmalar diliyorum. Görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilerken, gazilerimize sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.