ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Türkiye’ye yakışmayan bir sonuç

- +

Bu Uygulama Kime Hizmet Eder?

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt sık sık gündeme gelen cami elektrik kesintileri konulu basın açıklaması yaptı.

Başkan Türüt, Türkiye’nin bazı bölgelerinde tekrar gündem olan cami elektrik kesintilerinin güçlü Türkiye’ye yakışmayan bir sonuç olduğunu ifade etti.

Başkan Türüt, Dünyayla yarışan, dünyaya yön verme noktasına gelen bir Türkiye’de, milletin ibadetinin yapmasına engel olan elektrik kesintilerinin artık aşılması gereken bir konu olduğunu, ilgililerin bu konuda ciddi çalışma yapmaları gerektiğini söyledi.

Genel Başkan Türüt açıklamasına şöyle devam etti: İlgili kurumla, bürokraside ki muhataplar ile ve devlet yöneticileriyle konu hakkında geçmişte görüşmeler yapmıştık. Bunun bir sonucu olarak cami aydınlatma giderlerinin devlet tarafından ödenmesi neticesini elde etmiştik. Ancak bu yeterli değildir. Biz, Müslümanların ibadetlerini huzurlu bir şekilde yapmayı sağlayan ve camilerin ibadete açık olmalarını gerekli kılan tüm harcamaların devlet tarafından yapılması gerektiğini ifade ediyoruz.

Başkan Türüt açıklamasını şöyle tamamladı:
Bu sorunun bir an önce çözülmesi için ilgililerin mesai yapmalarını istiyoruz. Ve gerekeni yapacaklarını düşünüyoruz.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.