ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

UYARIYORUZ; DİN GÖREVLİSİ BİRLİĞİN SEMBOLÜDÜR.

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt:

Son zamanlarda DİN‘e, DİYANET ‘e, DİYANET çalışanlarına ve çalışma alanlarına karşı çeşitli çevrelerden sözlü eleştiri, hakaret ve sataşmalar yapılmaktadır. Bunları dikkatle ve büyük bir üzüntü ile izlemekteyiz. Sorumsuzca davranan bu kişi ve çevreleri nazik bir şekilde uyarıyor ve kınıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı; dini açıdan ve yasal olarak, görevini ve yetki alanını çok iyi bilmektedir. Bazı hususları dikkate alarak yetki alanlarımızı tam anlamıyla kullanmadığımızı hatırlatmak isteriz. Bunun bir eksiklik olduğunu da biliyoruz. Bu sebeple, oluşan boşluğu doldurmamızı istemenizi anlayışla karşılarız ve bu konuda özeleştiriyi yapmaktayız. Neticesinde, insanları dikkate alır ve gereğini yaparız.

Diğer taraftan, kasıtlı eleştiri yapanlar bilsin ki sizleri muhatap bile almıyoruz ve almayacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki Din Gönüllüsü meslektaşlarımızın 15 Temmuz’da ve pandemi sürecinde takdire şayan gayret, samimiyet ve performansını, kurumlar içindeki önem ve ehemmiyetini bir kez daha müşahade etmiş bulunmaktayız.

DİYANET BİR-SEN olarak şunu haykırıyoruz; Diyanet İşleri Başkanlığı’nın güzide personeli bu şanlı milletimizin birliğinin sembolüdür. Çok iyi bilinmelidir ki; Din Görevlileri’nin yapacakları yaptıklarından kat kat fazla olacaktır. Asil milletimizle el ele vererek yapacak çok işimiz vardır.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla…

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.