ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

‘Vefa’ Çalışmasına Katılanlara Teşekkür Ediyoruz

- +

“VEFA” ÇALIŞMASINA KATILANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
İçişleri Bakanlığı’nca, coronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızla kronik hastalığı olanlara sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından, sokağa çıkma yasağı getirilenlerle kimsesiz ve yardıma muhtaç olanların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye geneli il ve ilçeler de Vefa Sosyal Destek Grupları kuruldu. İl ve ilçelerdeki koordinasyon merkezlerinde din görevlileri, polis, jandarma, zabıta, AFAD, Kızılay ve gönüllü sivil toplum kuruluş çalışanları görevlendirildi. Bunlar tarafından vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları ivedilikle karşılanıyor.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Valiliklerde kurulan “Vefa Koordinasyon Grubu” çalışmalarının takdir edilmesi gerektiğini belirterek, asker, polis ve din görevlileri tarafından yürütülen yardım çalışmasının milletimize has bir özellik olduğuna vurgu yaparak şöyle dedi:

“Yardımlaşmak ve yardıma muhtaç olanların yanında olmak yüce Allah’ın emirlerindendir. Mâide Suresi 2. Ayette Cenabı Allah şöyle buyuruyor: “…İyilik ve takvâ hususunda yardımlaşın, günah ve haksızlık yolunda yardımlaşmayın. Allah’tan korkun, çünkü Allah’ın cezası çetindir.” Güzel dinimiz insanlara hayır yapmayı, günahtan sakınmayı emrediyor. Yardımlaşma ve dayanışma yaşadığımız sosyal hayatın zorunlu bir ihtiyacıdır. Yardımlaşma ve dayanışma sergilenirken de beşeri hukukun yanı sıra İslami hukuk ve ahlak kuralları da dikkate alınmalı ve ortak değerlerimize aykırı olmamalıdır. Din görevlileri, asker, polis, AFAD, Kızılay ve diğer gönüllülerce yürütülen yardım çalışmasını gururla izliyoruz. Burada Allah’ın emri yerine getiriliyor. “Vefa İletişim Merkezleri” grubuna katılmak suretiyle koordinasyona personeliyle destek veren Diyanet İşleri Başkanlığı’nı takdir ediyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı böylesine önemli bir süreçte üzerine düşeni yapmıştır. Sayın Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında tüm kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yardımlaşma ve dayanışma konusunda gösterdiği üstün gayret, çaba ve yoğun emekle katılımlarını destekliyoruz. Kurumumuza yönelik haksız saldırıları ise şiddetle kınıyor ve yıpratılmasına asla müsamaha gösterilmeyeceğini, her zaman kurumumuzun yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bu arada özverili bir şekilde vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerini sunan sağlıkçılarımızı da anmadan geçemeyeceğim. Uzun mesailerine, yorgun ve uykusuz bir şekilde yoğun emek harcayarak kesintisiz sağlık hizmeti sunmanın gayreti ve çabası içinde olan tüm sağlık çalışanlarına ve Sayın Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bu süreçte vatandaşlarımızın sağlığı için her türlü tedbiri alarak özverili bir şekilde çalışan Hükümetimizin tüm değerli üyelerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Hastaneler de tedavi gören vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum.

“Vefa” çalışmaları kapsamında görev alarak özverili bir şekilde çalışan, kapı kapı dolaşarak yardıma muhtaç vatandaşlarımıza hizmet eden, onların hal ve hatırlarını soran din görevlisi kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Evlerinde kalarak hem sağlık çalışanlarının işini kolaylaştıran, hem kendi sağlıklarını koruyan hem de salgının yayılmaması için çalışan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. EVDE KAL TÜRKİYEM.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.