ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

VEFA SOSYAL DESTEK KONVOYUNA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Van’da, Vefa Sosyal destek Grubu kapsamında, karantinaya alınan Özalp İlçesine bağlı Eğribelen Mahallesi’ne yardım götüren Özalp Belediye ekibine yapılan saldırıyı kınayarak, “Devletimiz bu hainlere hak ettikleri dersi verecektir” dedi.

Özalp Belediye ekibinin yardımları yerine ulaştırıp ilçe merkezine dönerken silahlı saldırıya uğraması sonucu 2 kişinin şehit olmasıyla sonuçlanın vahim olayın mübarek Ramazan ayına denk getirilmesinin ayrıca önemine işaret eden Türüt, Türk ve Kürt kardeşlerimizin birliğine ve inancına sıkılan bu hain kurşunların hesabının elbet sorulacağına inandıklarını belirterek şöyle dedi:

“İl ve İlçelerde oluşturulan pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Van’ın Özalp İlçesine bağlı Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu yardım götürmüş, yardımlar ilgili vatandaşlara ulaştırılmış ve geri dönüş yolunda hain saldırı gerçekleştirilmiştir. Dikkat edilirse salgın nedeniyle yardıma muhtaç olan vatandaşlara götürülen desteğin önünün kesilmesi var! Vefa Sosyal destek Grubu’na saldırı yapılarak bu gruplarda görev alınmasını engellemeye çalışıyorlar. Devletin görevlilerini korkutma ve yıldırma taktiği var.

Mübarek Ramazan ayında hangi etnik kökene mensup olursa olsun birlik, dayanışma ve yardımlaşma ile hareket etmeyi öğütleyen dinimizin inançları gereğince yardımlaşma ve dayanışmanın önü kesilmeye çalışılmıştır. Bu da gösteriyor ki, emperyalizmin uşaklığını yapan terör örgütü, aslında bölge halkının çıkarları için değil, uşaklığını yaptıkları emperyalizmin çıkarları için çalışıyor, bu nedenle bu amaç çerçevesinde kan döküyor, insanlara acı çektiriyor.

Mübarek Ramazan ayında tek amacı yardıma muhtaç insanlara hizmet olan, içinden geçtiğimiz salgın sürecinde Allah’ın buyurduğu gibi halis iyilik hareketi olan bu hizmete bulaştırılan kanın hesabı sorulacaktır. Kürt kardeşlerimiz uyanık olsunlar. Devlet tüm kurumlarıyla ayırt etmeksizin bölge insanlarına hizmet etmeye çalışırken, içinde yaşadığı bölgeye ihanet eden hainlerin bu tutumları iyi değerlendirilmeli, bu hainlere fırsat verilmemelidir. Bu kalleşler hak ettikleri cevabı mutlaka alacaklardır.

Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Hastane de tedavi altına alınan vatandaşımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum. Kürt kardeşlerimize yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve akıttıkları kanda boğulacaklarını bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.