ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Yetkililere Sesleniyorum

- +

Sayın Cumhurbaşkanım!

Sayın TBMM Üyeleri!

Bu günlerde doktorlar ve kadınlar hakkında hukukî yeni düzenlemeler yapılmaktadır. Yapılan düzenlemeler elbette gereklidir. Ancak ülkemizde her bireyin can güvenliğine ihtiyacı vardır. Devletin varlığı, Anayasanın ilgili hükümleri ve sosyal devlet olmanın gereği milletimizin mal ve can güvenliği teminat altındadır ve bu şekilde olmalıdır.

Doktorlarımız devletimizin sadece bir kurumunda hizmet vermektedir. Devletimizin tüm kurumlarında görev yapan ve hizmet veren çalışanların sunmuş oldukları hizmetlerin hiç biri diğerinden farklı değildir.

Hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarının da beklentileri vardır. Tedavi olmak için ve hizmet almak için hastaneye gelen vatandaşların zaman zaman doktorlar veya sağlık çalışanları elinden ciddi mağduriyetler yaşamaktadırlar.

Devleti yönetenler bir anlık olaylar üzerinden ve duygusallıkla kanun çıkartamazlar. TBMM bu milletin ortak menfaatleri için çalışır. Kadınların güvenliği söylemini dillendirirken erkeklerin haklarını ayaklar altına alamazsınız. Aile bütünlüğünü düşünmeden bir kaç olayla konuyu genelleştiremezsiniz.

Aile bütünlüğü sorunlu hale geldi. Bunun tedbirlerini almak ve sorgulamak gerekir. Rica ediyoruz. Günübirlik tedbirlerle bu millete hizmet edilemez. Toplumun sosyal yapısı incelenip milletimizin inanç değerleri de dikkate alınarak milli ve manevi değerler üzerinden toplumu genel manada rahatlatacak yeni sivil Anayasa bir an önce hazırlanmalıdır.

Diyanet Bir-Sen “Kuran, Sünnet, Vatan, Bayrak” anlayışının özellikle öne çıkartılmasını dikkatlerinize sunmaktadır.

Selam ve dua ile…

Hasan Türüt

Genel Başkan

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.