ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

YİNE ACI, YİNE GÖZYAŞI…

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, bayram sonrasında terör örgütünün harekete geçerek kalleşçe saldırdığı emniyet güçlerimizin şehit olması üzerine basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

“Öncelikle son terör saldırısında hayatını kaybeden askerimize ve polisimize Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, İçişleri Bakanlığına, TSK’ya ve milletimize başsağlığı diliyorum. Allah, yaralı askerimize şifa versin.

Diyarbakır ve Hakkâri-Çukurca’da meydana gelen hain saldırılarda 1’i polis, 2’si asker olmak üzere 3 vatan evladımız şehit olurken 1 askerimiz de yaralandı. Bayram henüz geçti. Coronavirüs salgını ve bayram nedeniyle görevleri başında olup uzaktaki ailelerine kavuşamayan emniyet güçlerimiz anne-baba, eş ve çocuklarına hasret günler geçirirken hain terör örgütü kalleşçe saldırdı. Yine ciğerlerimiz yandı, yine gözyaşlarımız acıyla aktı ama devletimize karşı içimizdeki birlik ruhuna zarar veremedi.

Hain saldırı karşısında elbette ki öfkeliyiz, ancak biline ki bu hainler er geç bunun hesabını verecek ve o kanlı örgütleri başlarına yıkılacaktır. Çaresizlik içinde dağılmaya doğru giden terör örgütü son çırpınışlarını sürdürüyor. Devletimiz vatandaşlarının can ve mal güvenliğini ve huzurunu sağlamakta kararlı davranıyor, bu da bizlere umut veriyor. Devletimizin, topraklarımızda gözü olan hainlerin kirli emellerine ulaşmasına izin vermemesi ve onları yıpratması milletçe bizleri umutlandırıyor. Bu hain ve kalleşler akıttıkları kanda boğulacaklardır. Ülkemizin kararlı ve dik duruşu karşısında şaşkınlık ve panik halindeki örgütün ne yapacağı belli olmuyor. Bu nedenle Devletimize güveniyoruz. Halkının güvenliğini sağlamakta kararlı olan Türk Polis Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere tüm kurumlarına güveniyoruz. Vatandaşlar olarak Devletimizin yanındayız. Millet olarak her zaman ve her şartta vatan, bayrak ve din uğruna ölmeye hazırız. Milletimizin can ve mal güvenliğini ve huzurunu sağlamak için şehit olan Emniyet ve Silahlı Kuvvetler mensuplarına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, İçişleri Bakanlığına, TSK’ya ve milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum. Yaralı askerimize de acil şifalar temenni ediyor ve tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Millet olarak her zaman onların yanındayız.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.