ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

YKS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLİYORUZ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, YKS sınavına girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Üniversiteye giriş sınavı olan YKS bu hafta sonu yapılacak. Corona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu sınav saatleri boyunca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklandı.

Öğrencilerin sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile alabileceklerini belirten Türüt, üyelerinin ve Diyanet personelinin sınava girecek olan çocuklarının mağdur olmamaları için sınav öncesi gerekli hazırlıkları yapmalarının önemine dikkat çekerken, sınav gününde sokağa çıkma kısıtlaması olacağını da hatırlatarak şunları söyledi:

“27 – 28 Haziran Cumartesi ve Pazar günlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için hafta sonunda sokağa çıkma kısıtlaması olacağından hem vatandaşlarımızın hem sınava girecek öğrenci ve velilerin belirtilen kurallara uymaları çok önemlidir. Zira çocuklarımız bir yıl boyunca sınava hazırlanıyorlar ve sınav saatini kaçırmak veya geç kalmak suretiyle sınava giremeyerek mağduriyet yaşıyorlar. Bunların yaşanmaması ve harcanan onca para ve emeğin heba olmaması için önceden her türlü tedbiri almalarını öneriyorum.

Sınava girecek olan öğrencilerimizin heyecanlanmamaları ve sınava odaklanmaları önemlidir. Sınavlar üç aşamalı olacak ve sabah 10,15’de başlayacak. YKS nedeniyle 81 ilimizde yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı 27 Haziran Cumartesi günü sabah 09,30 – 15.00, 28 Haziran Pazar günü ise, sabah 09.30 ile 18.30’a saatleri arasında uygulanacak.  Merkezi yerleştirme ile yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180 baraj puanı, salgın hastalık nedeniyle okulların erken tatil edilmesi, eğitim ve öğretim de yaşanan aksaklıklar nedeniyle bu yıl ile sınırlı olmak üzere 170’e çekildi.

YKS sınavına girecek öğrencilerimizin ve velilerin maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları çok önemlidir. Bu nedenle okul bahçelerinde beklerken mutlaka belirlenen kuralları uyulmalıdır.

YKS Sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun. Çocuklarının sınav stresini onlarla birlikte yaşayacak olan anne ve babalara da sağlıklı günler temenni ediyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.