ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

YÖNETİM KURULU

- +

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU


Genel Başkan: Hasan TÜRÜT

Hasan TÜRÜT, Rize merkeze bağlı Anbarlık Köyünde 24.11.1970 tarihinde doğdu. Birçoğu hafız olan 8 kardeşi olup, ÇAYKUR işçisi ve çay çiftçisi olan bir aileye mensuptur. İlk ve orta öğretimini köyünde, lise eğitimini ise Rize Merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Liseye devam ederken aynı zamanda da merkeze bağlı Akarsu Köyü Merkez Kur’an Kursunda başladığı hafızlığına Pekmezli Köyü Kur’an kursunda devam etti. Liseden mezun olduktan sonra vekil imam olarak göreve başladı. Vekil İmam olarak çalıştığı sırada Rize’nin kanaat önderlerinden, ilim adamı ve âlim, aynı zamanda Rize İl Müftülüğü Vaizlerinden meşhur Zavendikli Mustafa Hocaefendi’den Arapça ders aldı. Rize’de 12 yıl İmam Hatip, 10 yıl Müezzin Kayyım ve 2012 yılından itibaren de Kur’an kursu öğretmeni olarak çalıştı. İmam Hatip Lisesinden sonra ilahiyat önlisans programından mezun oldu. Evli; 3 kız, 2 erkek olmak üzere 5 çocuk babası olan Hasan Türüt, ’ün çocukları da hafız olup, aynı zamanda İmam Hatip Lisesi mezunudurlar. Halen eğitimlerine devam etmektedirler. Kısmen Arapça ve Almanca bilen Hasan Türüt, daha lise yıllarındayken Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışmalarına katılmaya başladı. Lise de öğrenciyken Rize’de Milli Gençlik Vakfı (MGV)’nın kuruluş çalışmalarında bulundu. Bugüne kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim kurullarında görev almıştır. 2016 yılında Diyanet ve Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (DİYANET BİR SEN)’i kurdu. İlk kongre de Genel Başkanlığa seçilen Hasan Türüt, halen bu görevine devam etmektedir.


Genel Başkan Vekili (Genel Sekreter) : Lokman AYDIN

1970 yılında Rize’de dünyaya geldim. İlkokulu köyümde bitirip hafızlığımı yine Rize’de bitirdikten sonra 1985 yılında İstanbul’a ilmi tedrisat almak üzere Bayrampaşa Yeşil Camii Kuran Kursu’na başlayan ilim tahsilim 1990 senesine kadar devam etti. Bu dönemde İstanbul İmam Hatip Lisesini dışarıdan bitirdim akabinde fahri kuran kursu hocası olarak göreve başladım. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkan yardımcısı ve yönetici olarak görev aldım. 1991 senesinde askerlik vazifemi ifa ettikten sonra tekrar 1996’ya kadar fahri kuran kursu hocalığına devam ettim. 1996 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığında din görevlisi olarak göreve başlayıp halen Başkanlığımızda görevime devam etmekteyim. Evli ve dört çocuk babasıyım.

Cep: 532 308 60 70Genel İdari ve Mali İşler Sekreteri: Mesut ÇAKIROĞLU

1969 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. 1987 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde imam-hatip olarak göreve başladı. Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum örgütlerinde kurucu başkanlık ve yöneticilik yaptı. 2004 yılında İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi’ni bitirdi. Bilgisayar işletmenliği ve programcılık kabiliyetini geliştirdi. Resmi ve özel bir çok elektronik hesaplama programına imza attı. Halen kendi yaptığı programları kullanmaktadır. 2003 yılında sendikacılık hayatına başladı. Halen Aksaray İl Müftülüğü’nde V.H.K.İ olarak görev yapmakta, evli ve iki çocuk babasıdır.Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri: Hamdullah SİLİNDİR

1970 yılında Ankara İli Çankaya ilçesinde doğan Hamdullah Silindir İlköğretimini Çankaya –Dikmen de tamamladı.1981-1988 yılında Ankara Merkez İmam Hatip Lisesin de ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. 1990 – 1992 yıllarında Ankara – Kazan ilçesinde imam Hatip olarak görev yaptı. 1992 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne tayin oldu. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2000 yılında aynı birime Şef olarak atandı. 2013 yılında Din Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Genel Sekreter), 2015 yılında Olağan Üstü Genel Kurul Kongresinde Din Bir-Sen İdari ve Mali İşler Sekreterliğine seçildi. 2016 yılında bu görevinden istifa etti.
2016 yılında yeni kurulan, Diyanet Bir- Sen’in 1.Olağan Genel Kurulunda Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Teşkilatlanmadan Sorumlu) seçildi. Halen bu görevini yürütmektedir.
Silindir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Cep: 536 575 42 74